info@nina-ottosson.ee +372 52 92 012 | +372 5656 0644

Tähtede Poole OÜ

info@nina-ottosson.ee
Piret +372 52 92 012
Kadaka tee 2, Tallinn - eelneval kokkulepel

Läbi aastate on kohtutud paljude inimeste ja koertega. On kaks kõige levinumat vastulauset, miks omaniku arvates nende koer ei peaks nuputamismänge mängima.

1. Mu koer on nii rumal.
Seda lauset on hästi tore kuulda, sest üldjuhul on koer kohe käepärast, kes on rõõmuga nõus koostööd tegema ja tõestama üsna kiiresti, et rumal on hoopis keegi teine. Natuke juhendamist, suunamist ja kiitmist paneb koera kiiresti mõistma kuidas mäng käib. Ja ta on selle juures ka üsna õnnelik. Maiustel on muidugi oma roll, kuid ta on lahedanud ka edukalt ülesandeid, et nendeni jõuda.

2. Mu koer närib kõik puruks.
Ka minul on olnud koer kes oli oma mänguasjadega nagu saeveski. Ja selle lõpetamiseks oli vaja ainult katkestada tema hästi rõõmus närimisprotsess ja premeerida teda maiusega. See ei tee teda kuidagi õnnetumaks kui ta asju lõhkuda ei saa, ainult teadlikumaks. Kui mängus on maiused ja koer mõtleb ise välja, et ta purustab kõik takistused lahendusena, siis tulete mängu teie, kes tutvustab boonusmaiuste abil mõistlikumaid lahendusi, tulemused on kiired.

Nuputamismänge saab mängida igas kohas ja igasuguste vahenditega. Kui ei ole tahtmist ise leiutada, siis Nina Ottosson on aastakümnetega välja töötanud erinevaid lahendusti arvestades koerte erinevustega. Mõni on nutikam, mõni aeglasem, mõni jõulisem ja mõni on sunnitud veidi vähem liikuma ning vajab seetõttu vaheldust.

Mäng on treeningu oluline osa mis aitab teil koeraga jõuda paremini üksteise signaalide mõistmiseni.

Küsi julgelt nõu kui tahaks koerale väljakutseid pakkuda aga päris täpselt ei tea mis võiks sobida.

info@nina-ottosson.ee

Edasimüüjad:

Tallinn  

  • PetMarket kauplus-ladu Mustamäe tee 60
  • PetMarket kauplus Postimajas
  • Tabasalu lemmikloomakauplus Minu Koer

Pärnu

  • PetMarket – Kaubamajakas
  • PetMarket  Vana-Pärnu Maksimarketis

Tartu

  • Gardest – Tähtveres

Mängud kasutusel: